ŽELJKA, LUCIJA I HERMANA REKORDNO- VUKOVARCIMA 4 PEHARA i 66 ODLIČJA

Ovogodišnje Prvenstvo Hrvatske za uzrast mlađih kadeta U15 i kadeta U17, održano je 26.kolovoza u Splitu u organizaciji KDU “Split-Matadura” a proteklo je u znaku mladih natjecatelja KDU “Vukovar”, koji su pokazali svoju superiornost i doslovno “počistili” stol sa peharima i odličjima.
Zbog manjih troškova, natjecanja su održana skupa, ali su kvalitetni natjecatelji uzrasta U15, konkurirali i za odličja iz skupine U17.

Odličja su se osvajala u sve tri dizačke discipline (trzaj, izbačaj i biatlon), te su kvalitetni natjecatelji iz U15 mogli osvojiti i po šest odličja.
Ponuđenu priliku znali su iskoristiti natjecatelji KDU “Vukovar”, osvojivši ukupno 4 pehara i 66 novih odličja.

Pehari su pripali HERMANI DERMIČEK najuspješnijoj natjecateljici iz U15, LUCIJI GRAČANIN najuspješnijoj iz U17, i KDU “Vukovar” kao najuspješnijoj ženskoj ekipi u U15 i U17.

U ženskoj konkurenciji U15, osvojeno je 20 odličja (12zlata, 5 srebra i 3 bronce, dok je u U17, osvojeno 24 odličja (15 zlata, 3 srebra i 6 bronci). Dečkima je u U15 pripalo 12 odličja (3 zlata, 6 srebra i 3 bronce) a u U17, osvojeno je12 odličja (3 zlata, 4 srebra, 5 bronci i 1 peto mjesto).

Niti ovo natjecanje nije prošlo bez novih državnih rekorda a za to su se pobrinule naše ŽELJKA MILJKOVIĆ u najlakšoj kategoriji do 44 kg., koja je sa svojih 32 kg. tjelesne težine uspjela postaviti 4 nova državna rekorda (po 2 za U15 i U17) i to u trzaju sa 31 kg. i u biatlonu sa 68 kg.
HERMANA DERMIČEK je u kategoriji do 69 kg. sa podignutih 58 kg. u trzaju, postavila 2 nova državna rekorda (po 1 za U15 i U17). U kategoriji do 58 kg. za uzrast U17 u Izbačaju sa 65 kg. novi državni rekord, postavila je LUCIJA GRAČANIN.

Rezultati KDU “Vukovar” :

Željka Miljković u kategoriji do 44 kg.je sa rezultatima od 31 kg. u trzaju, 37kg. u izbačaju i 68 kg. u biatlonu odvojila 4 zlata i 2 srebra a Nataša Dermiček sa 27+38=65 kg. je osvojila 2 zlata i 4 srebra. Nina Šegović do 48 kg. je sa 24+30=54 kg. osvojila 6 zlatnih odličja, do 58 kg. Lucija Gračanin je sa 51+65=116 kg. osvojila 3 zlata. Do 63 kg. Barbara Topolovec sa 40+51=91 kg. je osvojila 3 bronce. Do 69 kg. Hermani Dermiček sa 58+65=123 kg. pripalo je 6 zlata, kao i Ani Crnjac +75 kg. sa 54+65=119 kg., dok su Jeleni Magdaleni Topolovec do 44 kg. sa 18+24=42 kg. pripale 3 bronce.

U muškoj konkurenciji Prvak Hrvatske je Nikola Todorović sa 6 zlatnih odličja u kategoriji do 50 kg. sa 40+50=90 kg., Dražen Vidić je sa 34+43=77kg. osvojio 6 srebrnih odličja, Stjepan Topolovec do 77 kg. sa 30+38=68 kg. je osvojio 3 srebra i peto mjesto, Zdenko Prokop je do 85 kg. sa 81+95=176 kg. osvojio 1 srebro i 2 bronce, dok je Andrej Todorović do 50 kg. sa 23+30=53 kg. osvojio 6 bronci.

Čestitke svim natjecateljima na ostvarenim rezultatima i novim uspjesima, jer se sav trud i rad po nemogućim toplinskim uvjetima isplatio i pokazala se istinitom jedna mudra izreka :
“NA TRENINZIMA SE OSVAJAJU MEDALJE- NA NATJECANJE SAMO ODEŠ PO NJIH”